• Zloženie rady školy

Mgr. Emília Antolíková

MUDr. Ing. Marek Fedor

p. Stanislav Obický

PeadDr. Ing. Peter Orendáč, PhD.

Zástupcovia rodičov:

Ing. Alfonz Kobielský

Mgr. Peter Kocák

p. Miroslava Sobotová

Zástupcovia pedagogických zamestnancov

Mgr. Katarína Kerestešová

Mgr. Iveta Pribulová

Zástupkyňa

nepedagogických zamestnancov    p. Anna Kakošová

Zástupkyňa študentov               Kristína Štefanovová

Predsedníčka rady školy            Mgr. Iveta Pribulová

Podpredsedníčka rady školy      Mgr. Katarína Kerestešová

Zapisovateľka:                          p. Anna Kakošová

Rada školy je iniciatívny a poradný orgán školskej samosprávy. Poslaním rady školy je vyjadrovať a presadzovať verejné záujmy, záujmy žiakov, rodičov a zamestnancov v oblasti výchovy a vzdelávania. Rada školy plní úlohu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k činnosti školy z pohľadu školskej problematiky.  V rámci svojej pôsobnosti vykonáva činnosti, ktoré jej prislúchajú z príslušných právnych predpisov. Nemá právomoc zasahovať do oblastí, ktoré jej neprislúchajú, ako napríklad oblasť pracovno-právna, odmeňovanie zamestnancov, riešenie sťažností, vykonávanie kontrol v školách a školských zariadeniach, priame vstupovanie do výchovnovzdelávacieho procesu.

Rada školy má 11 členov. Členovia rady sú zástupcovia pedagogických, nepedagogických zamestnancov, rodičov, žiakov a delegovaní zástupcovia zriaďovateľa.