• Majstrovstvách SR stredných škôl v stolnom tenise

     • Obsadili sme 3. miesto na Majstrovstvách SR stredných škôl v stolnom tenise, ktoré sa konalo 3.4.2019 v Košiciach. Družstvo gymnázia reprezentovali Daniel Oráč, Samuel Fečo, Michal Fečo, Filip Nus pod vedením PaedDr. Jána Guľvasa.

     • Postupujúci gymnazisti z GCD na RoboCUP-e 2019

     • Naši žiaci z Amavet klubu 964 pri Gymnáziu Cyrila Daxnera sa v dňoch 27.3. až 29.3.2019 zúčastnili
      celoslovenskej súťaže RoboCUP 2019 v Liptovskom Mikuláši.
      V rámci súťaže sme sa zapojili do viacerých súťažných kategórií. Chlapci sa pripravovali hlavne na kategórie Rescue Line a Rescue Maze.Všetci chlapci si viedli veľmi dobre. Odviedli nadpriemerný výkon aj na úkor vlastného spánku a nočného testovania robotov. Nakoniec sa nám v silnej konkurencii tímov na RoboCUP podarilo v medzinárodnej časti obsadiť v kategórii Rescue Maze druhé miesto a v slovenskej časti prvé miesto.
      Náš tím SIL získal nomináciu na celosvetové kolo RoboCUP 2019 v austrálskom Sydney.Tento rok je
      to už ďalšia nominácia vranovských gymnazistov na medzinárodnú súťaž. Chalani týmto dokazujú, že aj Gymnázium dokáže pripraviť svojich žiakov do praxe a popritom ešte môžu vidieť kus sveta.

     • Patrí politika do školy? - celoštátne finále

     • Počas dní 24.-25.marca sa študenti našej školy zúčastnili celoštátneho finále súťaže „Patrí politika do školy?“. Tím v zložení Laura Breznická, Marek Valčo a Soňa Kolcunová sa venoval vo svojom projekte Odkalisku Poša, ktoré predstavuje v našom regióne výraznú environmentálnu záťaž.

      Počas projektu spolupracovali žiaci našej školy najmä s poslancom VÚC Mgr. Petrom Kocákom a starostom obce Nižný Hrušov Jánom Fenčákom. Ich cieľom bolo zvýšiť tlak na kompetentných a šíriť problematiku medzi mladých ľudí. Práve tento projekt na celoštátnom finále v Poprade uspel a v konkurencii projektov z celého Slovenska obsadili gymnazisti druhé miesto. Najväčšou odmenou je pre nich jednoznačne príležitosť prezentovať projekt na Ministerstve zahraničných vecí a množstvo poznatkov, ktoré svojou prácou získali.

     • Výsledky okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • POÉZIA

      • 1. miesto Patrik Kovka, I.A
      • 2. miesto Viktória Šustová, IV.C

      PRÓZA

      • 1. miesto Viktória Šustová, IV.C
      • 2. miesto Ema Škurlová, III.C
      • 3. miesto Hana Kocáková, I.A; Alexandra Janová, II.B
     • Majstrovstvá kraja stredných škôl v stolnom tenise

     • Družstvo Gymnázia Cyrila Daxnera vyhralo Majstrovstvá kraja stredných škôl v stolnom tenise a postúpilo na celoslovenské majstrovstvá, ktoré sa budú konať 3.4.2019 v Košiciach.

      Gymnázium Cyrila Daxnera reprezentovali Daniel Oráč, Michal Fečo, Michal Budai a Filip Nus. Blahoželáme :)

     • RoboRAVE Poland 2019

     • V dňoch 20.3.2019 až 23.3.2019 sa naši žiaci, členovia klubu Amavet 964 zúčastnili celonárodnej súťaže RoboRAVE Poland. Išlo o súťaž v stavbe a programovaní autonómnych robotov. V meste Gdansk súťažili v kategórii FireFighting. Okrem poľských tímov boli na súťaži tímy z Maďarska, Lotyšska a iných krajín. Tím v zložení Matúš Bľacha, Samuel Hliva, Peter Kopko vo svojej kategórii získal skvelé prvé miesto!!! Týmto potvrdili, že kto sa venuje robotike a programovania popri škole, tak môže dosiahnuť skvelé výsledky. Toto nebola ich prvá súťaž a čaká ich veľa skvelých podujatí.

     • Krajské kolo súťaže RUSKÉ SLOVO

     • Dňa 14. 03. 2019 sa v Prešove konalo krajské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy a v speve "Ruské slovo". Súťaž sa konala v priestoroch Rusínskeho múzea.

      Tohto roku sa ho zúčastnila žiačka III.A triedy Julka Danková, ktorá v kategórii próza obsadila 1. miesto a postupuje do celoštátneho kola. Okrem nej našu školu po prvý krát reprezentovali aj študentky I.A v speve: Ľudmila Bindasová, Hanka Kocáková a Natália Rybarčáková. Napriek tomu, že obsadili druhé miesto, svojim výkonom veľmi zaujali porotu a taktiež postupujú do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 5. apríla v Kultúrparku v Košiciach.

      Mgr. Helena Lengvarská, Mgr.A. Jacková

     • International Masterclasses 2019

     • Aj tento rok sa naši študenti zúčastnili podujatia International Masterclasses, ktoré sa konalo na pôde UPJŠ Košice. Základnou témou tohto podujatia je odhalenie sveta kvarkov a leptónov prostredníctvom analýzy reálnych dát. Tento ročník sa nesie v znamení 15-ročného jubilea projektu, ktorý organizuje Technická Univerzita v Drážďanoch v spolupráci s medzinárodnou skupinou pre popularizáciu časticovej fyziky IPPOG a Európskou fyzikálnou spoločnosťou EPS.

      Úvodné prednášky lektorov pripravili účastníkov podujatia na praktickú časť podujatia - analýzu záznamov z detektorov elementárnych častíc s použitím špeciálneho softvéru. Praktická časť prebiehala tak, aby na základe reálnych dát z medzinárodného centra európskeho jadrového výskumu CERN v Ženeve mohli študenti identifikovať častice, ktoré vznikli v procesoch zrážok urýchlených častíc.

      Študenti sa zúčastnili videokonferencii, na ktorej spoločne diskutovali o výsledkoch získaných v praktickej časti akcie a dozvedeli sa akými spôsobmi prebieha medzi výskumníkmi vzájomná komunikácia a spolupráca.​​​​​​​

      Jano Motešický, učiteľ fyziky a informatiky

     • Mládežnícka konferencia – IDEM DO TOHO

     • V dňoch 15.-16.2. 2019 sa konala Mládežnícka konferencia pod záštitou Detskej organizácie Fénix z.o., Ministerstva školstva a IUVENTY - Slovenského inštitútu mládeže s názvom Idem do toho v Hoteli Jazero na Vinnom. V januári predsedníčka z.o. Fénix pri Gymnáziu Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou, Mgr. Viera Voľanská dostala ponuku od Detskej organizácie Fénix na zorganizovanie mládežníckej konferencie.

      Pani Voľanská oslovila členov Fénixu a tí s nadšením prijali túto ponuku. Vytvoril sa 10-členný tím organizátorov a začalo sa s prípravou. Ako organizátori sme sa pravidelne stretávali a na týchto stretnutiach sme sa dohadovali o detailoch konferencie. V rámci prípravy sme oslovili študentov 3.- 4. ročníka, ktorých táto ponuka oslovila a spolu s nami sa zúčastnili konferencie.

      Hlavným hosťom bola pani Mária Radváková – humanitárna pracovníčka „ Človek v ohrození“ . Počas víkendu nám rozprávala príbehy, zážitky a skúsenosti z jej práce. Súčasťou programu konferencie boli aj iné prednášky ako napríklad: vojna na Balkáne, robotika, projekt DofE, ale dozvedeli sme sa aj mnoho informácií o filmovej tvorbe a fyzike.

      Naučili sme sa o participácií v živote mladého človeka. Celý víkend sa niesol v duchu príjemnej atmosféry a všetci sme odchádzali obohatení o nové poznatky. Konferencie sa spolu s nami zúčastnili aj Mgr. Viera Voľanská a Mgr. Anna Kovaľová, ktorým sa chceme poďakovať za pomoc pri organizovaní tohto stretnutia mladých.

      Za organizátorov Breznická, Demčáková, Štafura

     • Súťaž: Patrí politika do školy?

     • V stredu 6.3. sa tím žiakov z našej školy v zložení Marek Valčo, Laura Breznická a Soňa Kolcunová pod vedením Viery Voľanskej zúčastnili krajského kola súťaže Patrí politika do školy?, ktoré sa konalo v Prešove.

      S projektom o Odkalisku Poša, ktorým chcú docieliť najmä osvetu o probléme u mladých, pred porotou uspeli. V časovom rozmedzí desiatich minut projekt (na ktorom spolupracovali aj s 1. štátnym tajomníkom Ministerstva životného prostredia Ing. Norbertom Kurillom PhD., poslancom PSK Petrom Kocákom a starostom obce Nižný Hrušov Jánom Fenčákom) prezentovali. Počas ďalších pätnástich minut čelili otázkam poroty a diskutovali o probléme a cieľoch projektu.

      Súťaž sa uskutočnila na pôde úradu PSK. Záujem o projekty mladých prejavili aj vedúci odboru školstva PSK Ján Furman a Juraj Kredátus, ktorý je vedúcim oddelenia metodických činností a športu. Obaja prišli študentov pri prezentovaní podporiť. Naši študenti postúpili s projektom na celoštátne kolo súťaže, na ktorom sa predstavia 24.- 25. marca v Poprade, kde sa stretnú aj so študentmi, ktorí sa zúčastnili rovnakej súťaže na Ukrajine a boli úspešní.

     • Študentský ples nie je narodeninová oslava v obývačke

     • Na Gymnáziu Cyrila Daxnera sa uskutočnil ples. Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže sa v roku 2019 uskutočnil už deviaty ročník, avšak za organizáciou plesu stoja ani nie osemnásťročné študentky. Aké skúsenosti im prinieslo organizovanie veľkej akcie pre študentov?

      Ak by ste sa prešli v sobotu 9. februára popri Gymnáziu Cyrila Daxnera, počuli by ste najmä hlasnú hudbu a smiech. Ples organizátorsky v tomto roku zastrešili okrem pedagogičiek Viery Voľanskej a Ivety Pribulovej aj dve študentky, ktorým na plecia zložili ťarchu organizácie veľkej študentskej akcie. Dievčatá sa však na prácu nesťažujú, získali totiž mnoho skúseností, ktoré neskôr využijú. „Sú určité veci, ktoré museli vybaviť učitelia, napríklad sa dohodnúť a vybrať termín so školským vedením a jedálňou a podobné záležitosti. Všetko však konzultovali aj s nami, vďaka čomu sme získali nové pohľady na takúto vec a určite nám to pomôže pri organizovaní podobných podujatí v budúcnosti,“ hovorí jedna z organizátoriek, Natália Krúdyová, ktorá za svoj podiel na organizácii plesu získala od školy aj ocenenie za mimoriadne organizačné schopnosti. Záujem zo strany študentov bol tradične veľký. Aj mladí sa chceli zabaviť a tešili sa na fotografie v krásnych šatách a oblekoch. Napokon sa plesu zúčastnilo vyše 120 študentov. „Lístky sa rýchlo zarezervovali a predávali,“ dodáva Natália. Ples bol výnimočný najmä živou hudbou, bohatou tombolou a atmosférou, ktorú sa organizátorkám podarilo navodiť. „Práce sme mali ako organizátorky neúrekom. Od zháňania grafika, ktorý vytvoril šablónu pre plagáty a lístky, cez lepenie plagátov a predaj lístkov, až po vyberanie chodov večere, kontaktovanie sponzorov tomboly, tvorenie programu alebo nákup a tvorbu výzdoby,“ ozrejmuje Natália. Ak si s niečím mladé gymnazistky nevedeli poradiť, obrátili sa na učiteľky, ktoré ich postrčili správnym smerom a vždy dievčatám ukázali, ako by malo čo fungovať. „Organizácia plesu je celkom náročná vec pre mladého a neskúseného študenta. Musíte sa k tomu postaviť ako dospelý človek a riešiť situácie ohľadom organizácie na úrovni. Nie je to predsa narodeninová oslava doma v obývačke. A aj keď sme boli dosť zaneprázdnené, vždy sme si pomohli a poradili s každým problémom. Je to len o prístupe k daným problémom a o tom či naozaj chcete získavať takéto skúsenosti do budúcnosti. Bez toho to totiž vôbec nejde,“ konštatuje Natália Krúdyová. Plánovanie plesu trvalo približne mesiac, pričom druhou z organizátoriek bola Alexandra Šichulová, ktorá hodnotí ples taktiež veľmi pozitívne. „Atmosféra bola veľmi príjemná, všetci sa bavili a to je pre mňa ako jednu z organizátoriek veľmi príjemná a povzbudzujúca správa,“ hodnotí Alexandra. Aj keď sa podľa jej slov na plese nestalo nič nečakané alebo nepríjemné, čo by bolo nutné riešiť, najťažšie na organizácii plesu bolo, podľa nej, zháňanie sponzorských darov do tomboly. „Mnoho oslovených nemalo záujem a preto sme museli investovať do tejto časti prípravy omnoho viac síl,“ vysvetľuje Alexandra a špeciálne vyzdvihuje hladký priebeh plesu, s ktorým boli všetci veľmi spokojní, čo aj ona sama pokladá za ich malý organizátorský úspech. „Chcem poďakovať aj pani profesorkám Pribulovej a Voľanskej, ktoré nám poradili vždy, keď sme to potrebovali a moderátorom, ktorí večer viedli,“ hovorí na záver Alexandra Šichulová a aj ona súhlasí so svojou kolegyňou-organizátorkou Natáliou Krúdyovou v tom, že ju úspešná organizácia plesu nakopla k plánom do budúcnosti a už rozmýšľajú o organizácii ďalších školských akcií, počas ktorých budú môcť nazbierať skúsenosti.

      Soňa Kolcunová 

      Foto: Alexandra Janová

      Článok vyšiel vo Vranovských novinkách.
       

     • Oznam

     • Gymnázium Cyrila Daxnera oznamuje vranovskej verejnosti a priateľom školy, že status samostatnej strednej školy ostáva zachovaný tak nášmu gymnáziu, ako aj ostatným stredným školám v našom okrese.

     • Prihláška na UPJŠ aj cez Slovensko.sk

     • Milí uchádzači o štúdium na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach,

      naša univerzita preferuje elektronickú formu prihlášky na vysokoškolské štúdium cez AiS2 (ePrihlas), prípadne cez portál VŠ – podrobnejšie informácie sú na

      https://www.upjs.sk/zaujemcovia-o-studium/proces-podania-prihlasky-na-UPJS/.

      Máte už aktivovanú svoju schránku na Ústrednom portáli verejnej správy Slovensko.sk? Práve teraz je vhodná chvíľa. Celá komunikácia od podania prihlášky až po prijatie rozhodnutia o prijatí môže prebehnúť už len cez Vašu schránku. Postup je názorne opísaný na

      https://e-prihlaska.upjs.sk/ais/eprihlas/manuals/SK/ePrihlas_UPVS.pdf.

      Tešíme sa na Vás pri štúdiu na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

     • Modelové zasadnutie OSN

     • Žiačky tretieho ročníka Ema ŠkurlováDenisa Miľová a Klaudia Mihalčinová sa pod vedením Mgr. Anny Kovaľovej v dňoch 6.2 - 8.2 2019 zúčastnili na modelovom zasadnutí OSN, ktoré sa konalo na GPH v Michalovciach.

      Konverzovali sme o rôznych témach s globálnou tematikou napr. Masové znečistenie oceánov v juhovýchodnej Ázii, vojna medzi Ukrajinou a Ruskom, Mexická drogová vojna, atď.

      Naučili sme sa lepšie komunikovať a zlepšili sa v anglickom jazyku. Bola to zaujímavá skúsenosť a príležitosť spoznať, ako to približne funguje na skutočnej svetovej konferencii.

      Ema Škurlová III.C

     • Pochvalný list a poďakovanie

     • Pochvalný list Dekanky Fakulty informatiky a informačných technológií STÚ v Bratislave a poďakovanie tímu pedagógov na našom gymnáziu. Tešíme sa úspechom našich študentov.

     • RoboRAVE Slovakia

     • V dňoch 18. a 19. októbra 2018 sa už tradične v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline konalo slovenské kolo medzinárodnej súťaže RoboRAVE Slovakia. Na tomto podujatí nemohli chýbať ani naši žiaci. Bojovali sme vo viacerých kategóriách.

      Vo veľkej konkurencii si za najvyšší počet získaných bodov odniesol cenné 1. miesto tím SIL_Amavet964. Víťazi automaticky postupujú na medzinárodnú súťaž RoboRAVE International, ktorá sa bude konať 19. až 22. júla 2019 v Číne. Chlapci z druhého mesta dostali pozvanie na RoboRAVE Poland v marci 2019.

      Vo veľmi peknom svetle sa predviedli naši prváci, ktorí sa robotike venujú veľmi krátko. Súťaže sa zúčastnili aj tímy zo zahraničia a dostali sme pozvanie na ich finále.

      Všetkým ďakujem, že si stále zachovali dobrú náladu a ukázali, že nie je dôležité vyhrať, ale nedať sa odradiť a postupovať ďalej.

       

      Ing. J. Motešický

     • FESTIVAL VEDY A TECHNIKY 2018

     • Aj tento rok sme mali svoje želiezko na Festivale vedy a techniky – celoslovenské kolo. Náš klub Amavet964 pri Gymnáziu Cyrila Daxnera zastupoval žiak Matej Gajdoš. Matej pretavil množstvo času stráveného v laboratóriách UPJŠ Košice Súťažil v kategórii Fyzika. Vďaka patrí aj žiačke Janke Motešickej za rady pred súťažou, ktorá mu odovzdala skúsenosti zo zdarného účinkovania na EUCYS v Dubline.

      Festival vedy a techniky AMAVET od tohto 21. ročníka zaradený medzi podujatia - súťaže kategórie B, čo znamená, že spoluvyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. A preto úspešní, ocenení žiaci získajú bodové ohodnotenie.

     • Gymnázium Cyrila Daxnera s novými modulmi

     • V tomto školskom roku začalo Gymnázium Cyrila Daxnera (GCD) vo Vranove nad Topľou s významnou inováciou vo vzdelávaní – s rozšíreným vyučovaním vybraných predmetov v troch moduloch. Na materiálnu prípravu sme okrem rozpočtových zdrojov vyčerpali regionálny príspevok v rámci Akčného plánu rozvoja okresu Vranov nad Topľou v celkovej výške 38 285€, finančné dary od spoločnosti BUKÓZA HOLDING, a.s. vo výške takmer 14 000€.

      modul MAT-FYZ-INF je najväčší záujem. Tento vzdelávací program je optimálnou prípravou pre štúdium technických odborov, IT a samozrejme matematiky, fyziky. V minulom roku bolo na štúdium informatiky prijatých 18 našich absolventov, na technické odbory 12, čo spolu predstavuje 27% minuloročných absolventov GCD. Informatika sa na GCD vyučuje v dvoch odborných učebniach vybavených novou technikou – systémom ZERO Client, ktorý okrem iného umožňuje individuálnu interakciu učiteľ – žiak, a teda žiaci majú oveľa lepšie podmienky na učenie sa ako doteraz. Nové počítače spolu s novým jazykovým laboratóriom boli zakúpené vďaka regionálnemu príspevku, celkové náklady na ich vybavenie presiahli 30 000 €. Materiálne zázemie pre tento modul významne doplnila aj technika a softvéry, získané z projektu IT Akadémia: ide o 3D tlačiareň a softvérový systém Vernier, ktorý umožní prírodným vedám laboratórne cvičenia na úrovni 21. storočia – bádateľsky zaujímavo a moderne.

      modul BIO-CHE je tiež veľký záujem, pretože už dlhodobo sa mnoho gymnazistov uchádza o štúdium medicíny, farmácie a prírodných vied. Len v tomto akademickom roku bolo na štúdium medicíny z GCD prijatých 17 žiakov (15%), na vysokoškolské odbory súvisiace s biológiou a chémiou sa celkovo zapísalo 26% minuloročných absolventov. Sú výborne teoreticky pripravení a my im poskytneme ďalšiu výhodu - prax v laboratóriu: modul BIO-CHE je rozšírený o predmet Praktická chémia v troch ročníkoch. Už prvý polrok ukázal, aký výrazný pokrok robia žiaci pri pravidelnej práci v chemickom laboratóriu. Tento modul by nebol možný bez dobre vybaveného chemického laboratória. Na jeho vybavení sa podieľa spoločnosť BUKÓZA HOLDING, a.s., ktorá investovala do materiálnej a odbornej prípravy tohto modulu takmer 14 000 €. Špeciálne laboratórne prístroje boli zakúpené aj z regionálneho príspevku v celkovej výške takmer 9000 €.

      Modul JAZYKY ponúka intenzívnu jazykovú prípravu dvoch cudzích jazykov, angličtiny a nemčiny alebo ruštiny budúcim ekonómom a záujemcom o jazyky alebo spoločenské vedy. Je optimálnou alternatívou k bilingválnym gymnáziám, pretože našim žiakom sa nezníži počet hodín ostatných predmetov na úkor jazyka. Lektor, pochádzajúci z anglického Oxfordu, vyučuje konverzačné hodiny a výučba ANJ sa posilní aj hodinami BIO, DEJ a MAT vedenými v angličtine CLIL metódou. K dispozícii je nové jazykové laboratórium. Cieľom je, aby maturanti dosiahli bilingválnu úroveň anglického jazyka a úroveň B2 v druhom cudzom jazyku.

      Veľmi vítame, že poslanci PSK, predstavitelia okresu a mesta dali jasne najavo, že o svoje školy v okrese sa budeme všetci starať oveľa intenzívnejšie ako doteraz. Sme presvedčení, že rodičovská verejnosť tiež pozitívne vníma pomoc okresu pri získaní dotácie vlády, ako aj investíciu najväčšieho zamestnávateľa v okrese do gymnaziálneho vzdelania našich mladých Vranovčanov, aby Gymnázium Cyrila Daxnera mohlo naďalej úspešne pokračovať v premene tradičného gymnázia na moderné.

      PhDr. Zuzana Dragulová, PhD., riaditeľka školy

     • Deň otvorených dverí 2018/2019

     • 31.1.2019 - DOD na Gymnáziu Cyrila Daxnera. Privítali sme hostí, pracovali sme v sekciách pre našich študentov a vytvorili sme zaujímavý program pre budúcich študentov, terajších 9 - tákov ZŠ. Hostia, pracujúci v sekciách pre gymnazistov

      1. Manažment a financie Téma: Ako sa dostať z vranovského štátneho gymnázia do Viedne a na univerzitu na Floride Prednášajúci: SOŇA KĽUČÁROVÁ, M.B.A. - University of Central Florida, Orlando, FL, USA (College of Business Administration, Department of Marketing) (absolventka osemročného gymnázia v rokoch 2000-2008, vyštudovala Webster University vo Viedni, momentálne pôsobí ako doktorandka na UCF v Orlande na Floride)
      2. História Téma: Región Vranova a okolia od prehistórie až po stredovekPrednášajúci: Mgr. JÁN JUSKO - absolvent Trnavskej univerzity v Trnave, katedra klasickej archeológie, dnes pracuje v súkromnom sektore ako archeológ
      3. Kybernetika a umelá inteligencia Téma: Ako rozbehnúť kariéru v IT Prednášajúci: Ing. MAREK TOMÁŠ – Technical Leader – Cisco, Cognitive Intelligence v Košiciach (absolvent osemročného gymnázia v rokoch 2000-2008)
      4. Ľudské práva Téma: "Vtedy na Balkáne..."Prednášajúci: Mgr. VIERA VOĽANSKÁ - HUNTEJOVÁ - koordinátorka projektu " Kam vedie nacionalizmus a extrémizmus" – učiteľka dejepisu a občianskej náuky na GCD
      5. Anglistika Téma: The history of the English languagePrednášajúci: KEITH JOHN CLEMENTS - Spojené kráľovstvo (Oxford), anglický lektor pôsobiaci ako dobrovoľník na Gymnáziu Cyrila Daxnera
      6. Medicína Téma: Čo je neonatológia a moje skúsenosti z TanzániePrednášajúci: MUDr. JANA JENČOVÁ – lekárka, neonatologická ambulancia, Nemocnica Vranov nad Topľou
      7. Medicína Téma: Pediatria Prednášajúci: MUDr. DANA HAZAY

      Predstavitelia inštitúcií, partneri školy, ďalší hostia

      • Zástupcovia zriaďovateľa PSK
      • Zástupca zriadovateľa
      • OŠMTVaŠ

      Mesto a okres Vranov nad Topľou

      • Ing. Ján Ragan, primátor mesta a poslanec v krajskom zastupiteľstve PSK
      • Mgr. Andrej Krišanda, prednosta Okresného úradu Vranov nad Topľou
      • Ing. Imrich Kónya, prednosta mestského úradu
      • PaedDr. Mariana Lapčáková, vedúca oddelenia školstva MsÚ

      Poslanci krajského zastupiteľstva PSK

      • PhDr. Jozef Baran, poslanec PSK, riaditeľ Úradu práce SVaR Vranov nad Topľou
      • Mgr. Peter Kocák, poslanec PSK, pedagóg, vedúci súboru Vranovčan
      • Stanislav Obický, poslanec PSK, honorárny konzul Ukrajiny na Slovensku, podnikateľ, filantrop

      Partneri školy

      • BUKÓZA HOLDING, a.s.
       • PaedDr. Ľubica Nováková, špecialista na personalistikuVranovská nemocnica n.o.
      • MUDr. Marína Romanová, – námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť
      • Mestský dom kultúry Vranov a Centrum mládeže pri MsDK
       • Ing. Alfonz Kobielsky, riaditeľ MsDK Vranov 
      • Rada rodičovského združenia, rada školy
       • Mgr. Emília Antolíková, vedúca Odboru kultúry PSK, členka rady školy 
       • PhDr. Terézia Terifajová, predsedníčka RRZ, členka rady školy členovia rady školy

      Školy

      • ZŠ Bernolákova - Mgr. Marek Cerula, riaditeľ
      • ZŠ Lúčna - PaedDr. Blažena Matisová, riaditeľka
      • ZŠ Sídl. Juh – Mgr. Zlatica Halajová, riaditeľka
      • ZŠ Sídl. II – Mgr. Milan Bendik, riaditeľ
      • ZŠ Kukučínova – PaedDr. Martin Babiak
      • SOŠ, A. Dubčeka, Vranov - Ing. Ľubomír Tóth, riaditeľ
      • Spojená škola Čaklov – Mgr. Stanislav Kráľ, riaditeľ
      • Obchodná akadémia – Ing. Mária Chrapeková, riaditeľka, Ing. Viera Lakatová, zástupkyňa riaditeľky

      DOD 2019 PROGRAM PRE ŽIAKOV ZŠ

      • Divadelné predstavenie ... ale po anglicky.
      • Slovenčina hrou. NEJ a RUJ na našej škole.
      • BIO – CHE - GEO aktivity.
      • SCIENCE IN ENGLISH (angličtina metódou CLIL).
      • Robotika a INF - IT akadémia. V MATFYZ-e: predstavenie MAT a FYZ na škole. 
      • DofE(Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu)