• INFORMÁCIA PRE UCHÁDZAČOV A ICH ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV

S účinnosťou od 15.4.2020 Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky umožňuje konanie prijímacích skúšok:

- prihlášky na vzdelávanie v stredných školách na školský rok 2020/2021 sa budú podávať riaditeľovi základnej školy do 15. mája 2020;

- potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti sa nebude vyžadovať;

- riaditelia základných škôl odošlú prihlášky na vzdelávanie na strednej škole na školský rok 2020/2021 na príslušné stredné školy do 21. mája 2020;

- riaditelia stredných škôl zverejnia údaje podľa § 65 školského zákona (ako napríklad počet žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, kritériá a ostatné podmienky prijatia na štúdium) do 28. apríla 2020.

Ďalšie informácie nájdete: tu

• KLASIFIKÁCIA resp. HODNOTENIE ŽIAKOV V 2. POLROKU, V ČASE MIMORIADNEJ SITUÁCIE, spôsobenej prerušením vyučovania v školskom roku 2019/2020

Vážení rodičia a žiaci,

na základe usmernenia na hodnotenie žiakov strednej školy  v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školskom roku 2019/2020, ktoré vydal 6. apríla 2020 minister školstva, vedy, výskumu a športu zasadla dňa 16. apríla 2020 o 09.00 hod. (online) Pedagogická rada Gymnázia Cyrila Daxnera vo Vranove nad Topľou.

Pedagogická rada rozhodla, že v školskom roku 2019/2020 sa budú klasifikovať známkou všetky predmety okrem telesnej a športovej výchovy a predmetu praktická chémia, kde situácia neumožňuje naplniť ciele predmetu. Podkladmi na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov počas prerušeného vyučovania v školách môžu byť:

* portfólia žiackych prác

* online rozhovory so žiakmi

* riešenia komplexných úloh

* tematické práce

* plnenie dištančných úloh

* dosiahnuté výsledky pred prerušením vzdelávania

Žiaci, ktorí zo subjektívnych príčin nesplnia požiadavky vyučovania na diaľku  a dosiahli pred prerušením vyučovania neuspokojivé výsledky, budú pred postupom do vyššieho ročníka komisionálne preskúšaní.

Vo Vranove nad Topľou 16. apríla 2020

PhDr. Zuzana Dragulová, PhD. riaditeľka školy