• Informácie pre uchádzačov

Aktuálne informácie pre uchádzačov a kritériá prijímacieho konania do 1.ročníka štvorročného študijného odboru 7902J gymnázium pre školský rok 2020/21 nájdete v sekcii Uchádzači.

Záujemcov o štúdium na našej škole, ich rodičov aj širokú verejnosť pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v piatok 7. februára 2020.

• Vianočný turnaj v basketbale a stolnom tenise 2019

Posledný týždeň vyučovania v roku 2019 sa u nás konal Vianočný turnaj v basketbale (15. ročník) a Vianočný turnaj v stolnom tenise (10. ročník). Výsledky v basketbale (od prvého miesta): 3.C, 1.C, 2.C. Výsledky v stolnom tenise (od prvého miesta): Patrik Roháč (1.C), Filip Nus (3.C) Patrik Karabín (3.B). Všetkým prajeme veľa športových zážitkov aj v nasledujúcom roku 2020.

• Vianočná akadémia 2019

Dynamická, zábavná, energická, ale aj slávnostná a dôstojná bola naša Vianočná akadémia s výbornými a talentovanými účinkujúcimi.

Ďakujeme vám za radosť a pohodu, o ktoré ste sa s nami divákmi podelili

• Školenie "Škodlivý kód" - IT Akadémia

V IT svete je obrovské množstvo hrozieb. Mnohé z nich podceňujeme alebo dokonca sú nám ľahostajné. Všetko len dovtedy, kým sa „nerozbije krčah“. :) O niektorých z nich, o tom ako sa im vyhnúť, ale hlavne o tom ako sa detekujú a odstraňujú sa dozvedeli naši seminaristi a účastníci krúžku Robotika. Za prednášku, ktorá sa konala v rámci aktivít IT Akadémie ďakujeme RNDr. JUDr. Pavol Sokol, PhD. z CSIRT-UPJŠ Košice.

• Okresné kolo v bowlingu

10. decembra 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili Okresného kola v bowlingu - v rámci Stredoškolských hier. Na vynikajúcom 1. mieste sa umiestnila Natália Vaterková III.B,u chlapcov obsadil 2. miesto Tomáš Demko II.C, čím si vybojovali postup na krajské kolo v Prešove - 19. 12. 2019.

• Deň hudby

Sviatok svätého Mikuláša spojili naši gymnazisti s Dňom hudby. Študenti sa dnes mohli započúvať do tónov klavíra, gitary či spevu svojich talentovaných spolužiakov a naladiť sa tak na blížiace sa Vianoce. Ako už býva zvykom, prišiel aj Mikuláš so svojimi pomocníkmi a študentom rozdal sladké darčeky.

• Mikuláš aj v Amavet klube pri GCD

Drobného Mikuláša si užili aj chlapci a dievčatá z Amavet klubu pri Gymnáziu Cyrila Daxnera. Chvíľka zastavenia počas bádania nad prírodnými vedami a počas stavby robotov vždy pomôže k ďalším aktivitám. Držíme palce v ďalšom bádaní, pajkovaní a programovaní.

• Mikuláške aktivity

Na svätého Mikuláša, naši  žiaci navštívili deti zo Špeciálnej školy, detskej onkológii v Košiciach a pacientov Vranovskej nemocnice. Detičky boli veľmi vďačné a sme radi, že sme im mohli spríjemniť deň.

• Prednáška s laureátkou L´Oreal

Dňa  29.11.2019 sa na pôde našej školy organizovala prednáška s laureátkou L'Oreal - UNESCO a vysokoškolskou pedagogičkou PF UPJŠ v Košiciach, RNDr. Vlastou Demečkovou, PhD na tému „Probiotiká a prebiotiká, ich význam pre zdravie človeka“.  Dozvedeli sme sa nielen o tom, čo probiotiká a prebiotiká sú, ale aj o ich výskyte a význame v ľudskom  organizme. Hovorili sme o účinkoch črevnej mikroflóry, ako sa môže narušiť a naopak ako podporiť jej správne fungovanie, čím sme prešli aj k téme bio liečby a súčasných výskumov na liečbu nielen črevných chorôb a problémov s imunitným sytémom, ale taktiež aj onkologických ochorení. Na konci prednášky sme mali možnosť viesť diskusiu a opýtať sa na všetko, čo nás ešte zaujímalo, aby sme téme ešte lepšie porozumeli.

• Beseda s psychologičkou

Dňa 26.11. 2019 sa študenti seminára z biológie zúčastnili besedy s psychologičkou PhDr. Kollárovou, ktorá pracuje v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove. Oboznámila nás s náplňou svojej práce, ktorá zahŕňa špecializovanú odbornú činnosť v psychologickej prevencii, diagnostike , terapii a poradenstve.

• Best In English

Kto bude Best In English tento školský rok? V piatok, 29. novembra 2019 sa na štartovaciu čiaru nalogovalo 59 (!!! toľko Vás ešte nebolo, super!!!) pretekárov a niečo po 9.00 začali preteky s hromadným štartom a časom. Medzinárodný online test (od Latinskej Ameriky cez Európu až po Hongkong), do ktorého sa pravidelne zapájame bol, podľa Vašich slov, dosť dlhý, ale "dal sa dať". Verme, že budeme zase niekde v topke:-) Výsledky by mali byť známe až vo februári, tak verme, že to prinesie ruže... Tá trpezlivosť... A Vaše vedomosti :-)

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 27. 11. 2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku pre kategóriu 2A a 2B.

Výsledková listina kategória 2A 1. miesto Juraj Kolesár (2.C) 2. miesto Samuel Saladiak (1.A) 3. miesto Diana Ragančíková (1.C) kategória 2B 1. miesto Vladimír Uhlík (4.B) 2.miesto Alexandra Janová (3.B) 3.miesto Daniel Kóňa (3.A)