• Poupratujme Vranov

      Pod heslom: „Milujem svoje mesto – milujem svoj kraj“ mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom a organizáciami pôsobiacimi na území mesta pripravilo 4. ročník podujatia „Poupratujme Vranov." Ruku k dielu sme priložili aj my, študenti III. ročníka nášho gymnázia. Pomohli sme poupratovať okolie našej školy, okolie Domova sociálnych služieb vo Vranove nad Topľou a strelnicu.

     • Krajské kolo súťaže „Jazykový kvet“

      08.04.2019 sa v Prešove konalo krajské kolo súťaže „JAZYKOVÝ KVET“ v prednese poézie, prózy a drámy.Našu školu vynikajúco reprezentovali študenti v ruskom a nemeckom jazyku.

      V ruskom jazyku sa MICHAL FEČO umiestnil na 1. mieste. V nemeckom jazyku ALEXANDRA JANOVÁ skončila taktiež na 1. mieste a JURAJ KOLESÁR obsadil 2. priečku. Mišo a Alexandra postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať v máji v Nitre.

      Všetkým trom ďakujeme, blahoželáme a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole.

      Mgr. Helena Lengvarská a Mgr. Zuzana Zubková

     • Celoslovenské kolo súťaže „RUSKÉ SLOVO“

      Dňa 05.04.2019 sa v Košiciach v priestoroch Kultútparku, konalo celoslovenské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy a v speve „RUSKÉ SLOVO“. Bola to veľkolepá súťaž, s bohatou účasťou. Zúčastnilo sa jej 177 žiakov zo 64 škôl z celého Slovenska. Našu školu v prednese reprezentovala JULKA DANKOVÁ, ktorá obsadila 2. miesto. V skupinovom speve vystúpili ĽUDMILA BINDASOVÁ, HANKA KOCÁKOVÁ, NATÁLIA RYBARČÁKOVÁ, ktoré taktiež skončili na 2. mieste. Dievčatám ďakujeme za skvelú reprezentáciu a blahoželáme.

      Mgr. Helena Lengvarská, Mgr. Alena Jacková

     • Krajské kolo SOČ

      Dňa 5.4.2019 sa konalo Krajské kolo SOČ na Strednej priemyselnej škole stavebnej v Prešove, kde sme mali zastúpenie aj my. Vlado Uhlik získal 1. miesto za prácu Meteostanica a Geigerov – Müllerov počítač, využitie Arduina vo fyzike a Natália Vaterková získala 2. miesto za prácu Rozhodni sa pre Slovensko. Obidvaja postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach. Blahoželáme.

     • Postupujúci gymnazisti z GCD na RoboCUP-e 2019

      Naši žiaci z Amavet klubu 964 pri Gymnáziu Cyrila Daxnera sa v dňoch 27.3. až 29.3.2019 zúčastnili
      celoslovenskej súťaže RoboCUP 2019 v Liptovskom Mikuláši.
      V rámci súťaže sme sa zapojili do viacerých súťažných kategórií. Chlapci sa pripravovali hlavne na kategórie Rescue Line a Rescue Maze.Všetci chlapci si viedli veľmi dobre. Odviedli nadpriemerný výkon aj na úkor vlastného spánku a nočného testovania robotov. Nakoniec sa nám v silnej konkurencii tímov na RoboCUP podarilo v medzinárodnej časti obsadiť v kategórii Rescue Maze druhé miesto a v slovenskej časti prvé miesto.
      Náš tím SIL získal nomináciu na celosvetové kolo RoboCUP 2019 v austrálskom Sydney.Tento rok je
      to už ďalšia nominácia vranovských gymnazistov na medzinárodnú súťaž. Chalani týmto dokazujú, že aj Gymnázium dokáže pripraviť svojich žiakov do praxe a popritom ešte môžu vidieť kus sveta.