• Poupratujme Vranov

Pod heslom: „Milujem svoje mesto – milujem svoj kraj“ mesto Vranov nad Topľou v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom a organizáciami pôsobiacimi na území mesta pripravilo 4. ročník podujatia „Poupratujme Vranov." Ruku k dielu sme priložili aj my, študenti III. ročníka nášho gymnázia. Pomohli sme poupratovať okolie našej školy, okolie Domova sociálnych služieb vo Vranove nad Topľou a strelnicu.

• Krajské kolo súťaže „Jazykový kvet“

08.04.2019 sa v Prešove konalo krajské kolo súťaže „JAZYKOVÝ KVET“ v prednese poézie, prózy a drámy.Našu školu vynikajúco reprezentovali študenti v ruskom a nemeckom jazyku.

V ruskom jazyku sa MICHAL FEČO umiestnil na 1. mieste. V nemeckom jazyku ALEXANDRA JANOVÁ skončila taktiež na 1. mieste a JURAJ KOLESÁR obsadil 2. priečku. Mišo a Alexandra postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať v máji v Nitre.

Všetkým trom ďakujeme, blahoželáme a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole.

Mgr. Helena Lengvarská a Mgr. Zuzana Zubková

• Celoslovenské kolo súťaže „RUSKÉ SLOVO“

Dňa 05.04.2019 sa v Košiciach v priestoroch Kultútparku, konalo celoslovenské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy a v speve „RUSKÉ SLOVO“. Bola to veľkolepá súťaž, s bohatou účasťou. Zúčastnilo sa jej 177 žiakov zo 64 škôl z celého Slovenska. Našu školu v prednese reprezentovala JULKA DANKOVÁ, ktorá obsadila 2. miesto. V skupinovom speve vystúpili ĽUDMILA BINDASOVÁ, HANKA KOCÁKOVÁ, NATÁLIA RYBARČÁKOVÁ, ktoré taktiež skončili na 2. mieste. Dievčatám ďakujeme za skvelú reprezentáciu a blahoželáme.

Mgr. Helena Lengvarská, Mgr. Alena Jacková

• Krajské kolo SOČ

Dňa 5.4.2019 sa konalo Krajské kolo SOČ na Strednej priemyselnej škole stavebnej v Prešove, kde sme mali zastúpenie aj my. Vlado Uhlik získal 1. miesto za prácu Meteostanica a Geigerov – Müllerov počítač, využitie Arduina vo fyzike a Natália Vaterková získala 2. miesto za prácu Rozhodni sa pre Slovensko. Obidvaja postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať v Košiciach. Blahoželáme.

• Postupujúci gymnazisti z GCD na RoboCUP-e 2019

Naši žiaci z Amavet klubu 964 pri Gymnáziu Cyrila Daxnera sa v dňoch 27.3. až 29.3.2019 zúčastnili
            celoslovenskej súťaže RoboCUP 2019 v Liptovskom Mikuláši.
            V rámci súťaže sme sa zapojili do viacerých súťažných kategórií. Chlapci sa pripravovali hlavne na kategórie Rescue Line a Rescue Maze.Všetci chlapci si viedli veľmi dobre. Odviedli nadpriemerný výkon aj na úkor vlastného spánku a nočného testovania robotov. Nakoniec sa nám v silnej konkurencii tímov na RoboCUP podarilo v medzinárodnej časti obsadiť v kategórii Rescue Maze druhé miesto a v slovenskej časti prvé miesto.
            Náš tím SIL získal nomináciu na celosvetové kolo RoboCUP 2019 v austrálskom Sydney.Tento rok je
            to už ďalšia nominácia vranovských gymnazistov na medzinárodnú súťaž. Chalani týmto dokazujú, že aj Gymnázium dokáže pripraviť svojich žiakov do praxe a popritom ešte môžu vidieť kus sveta.