• Už dlhodobo sa mnoho gymnazistov uchádza o štúdium medicíny, farmácie a prírodných vied. Len v tomto akademickom roku bolo na štúdium medicíny z GCD prijatých 17 žiakov (15%), na vysokoškolské odbory súvisiace s biológiou a chémiou sa celkovo zapísalo 26% minuloročných absolventov.

Sú výborne teoreticky pripravení a my im poskytneme ďalšiu výhodu - prax v laboratóriu: modul BIO-CHE je rozšírený o predmet Praktická chémia v troch ročníkoch. Už prvý polrok ukázal, aký výrazný pokrok robia žiaci pri pravidelnej práci v chemickom laboratóriu. Tento modul by nebol možný bez dobre vybaveného chemického laboratória. Na jeho vybavení sa podieľa spoločnosť BUKÓZA HOLDING, a.s., ktorá investovala do materiálnej a odbornej prípravy tohto modulu takmer 14 000 €. Špeciálne laboratórne prístroje boli zakúpené aj z regionálneho príspevku v celkovej výške takmer 9000 €.