• Amavet klub 964 pri Gymnáziu Cyrila Daxnera je organizačnou zložkou občianskeho združenia AMAVET. Pracuje v priestoroch školy. Hlavným zameraním klubu sú: prírodné vedy, robotika.

AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku na Slovensku ako občianske združenie, ktoré vytvára podmienky pre nádejných mladých vedcov. Pomáha napĺňať predstavy žiakom i študentom, ale sme tu i pre pedagógov či rodičov a vedieme spolu s nimi deti a mládež k zmysluplnému tráveniu voľného času. Od vzniku vystupuje OZ AMAVET ako aktívny člen medzinárodnej organizácie pre mládež, vedu a techniku vo voľnom čase MILSET.

V roku 2008 bol AMAVET tiež pri založení súťaže stredoškolskej mládeže I-SWEEEP, USA -celosvetovej olympiády projektov trvalo udržateľného rozvoja  v oblasti energetiky, inžinierstva a environmentalistiky I-SWEEEP v Texase.

AMAVET v roku 2002  po prvýkrát na Slovensku úspešne zorganizoval európsku prehliadku projektov ESE (Expo Sciences Europe) a v roku 2011 svetovú prehliadku projektov ESI (Expo Sciences International).

O úspechoch členov klubu sa dozviete na stránkach školy. Naše úspechy prekračujú hranice Slovenska.

K našim najväčším úspechom patrí:

- účasť žiakov na robotickej súťaži v Čechách a Poľsku,

- účasť nášho člena na mesačnej stáži v CERN-e,

- úspešná účasť našej členky na EUCYS v Írsku,

- reprezentácia školy v Novom Mexiku (USA),

- účasť na RoboRave International 2019 v Číne (Kanton),

- a iné.

Vedúci klubu: Ing. Ján Motešický (j.motesicky@gcd.sk)